Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  

 

Resultat rasspecial
  Arninge 2015-04-05

Domare: Jens Myrman
Antal anmälda: 38

 
BIR & BIM

 
   Certhane                                                      Certtik
   
  
Bir-valp 6-9 månader & BIS-valp
                           

              
BIS-valp                                                                      Bim-valp 4-6 mån

Barn med hund

 

  VALPAR  
Valpklass 4-6 mån, hanar    
1. HP Bir-valp 4-6 månader, BIS-valp Knattebergas Haloween Ghost Maria-Helen Andersson
     
Valpklass 4-6 mån, tik    
1. HP, Bim-valp 4-6 mån Knattebergas Haloween Gift Maria-Helen Andersson
     
Valpklass 6-9 mån, tikar    
1. HP, Bir-valp 6-9 månader Leodal's Exclusive Eclipse Angelica & Christian Klavbäck
     
  HANAR  
Juniorklass    
1. Ex, CK Mohinhi's Quattro of Quality Maria Gustafsson
2. Ex  Fiva's Zokrates Victoria Wildering
3. VG Lionbrook's Champion of Creativity Sofia Grundström
G Vargbitens Ronnie Birgitta Söderlund
     
Unghundsklass    
1. VG Dragongårdens Good Feeling Charlotta Strid
Disqualified Boyzone's From a Jack to a King Viveka Maggio
     
Öppenklass    
1. VG Vallonbygdens Orkanstyrka Camilla Morell Stark
     
Championklass    
1. Ex, CK Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Ex, CK Lejonvindens Åtrå of Teddybear Tina & Hans Nilsson
3. Ex, CK Sandiana's Perfect Day Ingela Westphal
4. Ex, CK Gep's Big Bear's White Wolf Gina E Persson
     
Bästa hane    
1. BIM Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. CERT Mohinhi's Quattro of Quality Maria Gustafsson
3. Lejonvindens Åtrå of Teddybear Tina & Hans Nilsson
4. Sandiana's Perfect Day Ingela Westphal
     
  TIKAR  
Unghundsklass    
1. Ex, CK Wildering's Rock Me Like Storm Victoria Wildering
2. Ex, CK Lejonvindens Diva Gunilla Hallgren
3. Ex Fablernas Stridshemliga Vapen Lena Källström
4. Ex Wildering's Rock Me Like Thunder Jennie Trouin
VG Bölelejonet Valkyria Malin Östlund
     
Öppenklass    
1. Ex, CK Dragongårdens Kahlua Annelie Forsner
2. Ex, CK Lilla Äventyrets Farinella Pia Hemming Lindström
3. VG Amazing Noisy's Sakura af Nora Lena Källström
4. VG Lilla Äventyrets Juliet Pia Hemming Lindström
VG Boyzone's Runaway Bride Anne-Marie Pettersson
VG Knockando's Vin Sorbes Una Classica Göran Wåhlen
VG Mohinhi's Perfect Pearl of Polaris Maria Gustafsson
     
Championklass    
1. Leodal's Belize Angelica & Christian Klavbäck
     
Veteranklass    
1. VG Bölelejonet Athena-Pondurosa Malin Östlund
     
Bästa tik    
1. CERT, BIR Wildering's Rock Me Like Storm Victoria Wildering
2. Leodal's Belize Angelica & Christian Klavbäck
3. R-cert Dragongårdens Kahlua Annelie Forsner
4. Lilla Äventyrets Farinella Pia Hemming Lindström
     
Barn med hund-vinnare Saga Klavbäck  
 
  Bästa tik:
Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »