Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  

 

Resultat rasspecial
  Hässleholm Tykarpsgrottan 2014-05-18

Domare: Gunnar Nymann
Antal anmälda: 51

 
BIR & BIM

 
   Cert hane                                                      Cert tik

   
   
BIS & Bim-valp 6-9 månader
                                           


Barn med hund

 

  VALPAR  
Valpklass 4-6 mån, tikar     
1. HP Bir-valp 4-6 månader Fairytrolls Sugar Pie  Maria Andersson 
     
Valpklass 6-9 mån, hanar    
1. HP Knockandos Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
Tikar    
1. HP, Bir-valp 6-9 månader, BIS-valp Wilderings Rock Me Like Storm Victoria Wildering
     
  HANAR  
Juniorklass    
1. Ex, CK Endless Edens the Best of My Love Annette Berntsson
2. Ex  Lejonlyckans Happy Magnificent Guy Kristina Engblom
3. Ex Boyzones Devil In Disguise  
4. VG Zoom v. Sissy-Hans Beri
     
Unghundsklass    
1. Ex, CK Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Ex Knockandos Waikato Quincyson Jane Askfelt
     
Öppenklass    
1. Ex Endless Edens Rock Like a Hurricane Annette Berntsson
2. VG Fairytrolls Goblin Bright Cullinan  Maria Andersson
3. VG Hjältarnas Lakritssnurra Ann Mari Lindvall
4. VG Knockados Swedish Reinpfaltz Jane Askfelt
     
Championklass    
1. Ex, CK Endless Edens Rain Annette Berntsson
2. Ex, CK Knockandos Qmp Quincy Red Ruth Lintonsson
3. Ex, CK Gep's Big Bear's Peace Gina E Persson 
4. Ex, CK Gep's Big Bear's White Wolf Gina E Persson
     
Bästa hane    
1. CERT, BIR Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Endless Edens Rain Annette Berntsson
3. Knockandos Qmp Quincy Red Ruth Lintonsson
4. R-cert Endless Edens the Best of My Love Annette Berntsson
     
  TIKAR  
Juniorklass    
1. Ex, CK Fablernas Goodness of Creation Susanne Oscarsson
2. Ex Liongates Kaisa Victoria Wildering
     
Unghundsklass    
1. Ex, CK La Dolce Lunas Dream Pearl for Me Elise von Holten
     
Öppenklass    
1. Ex, CK Radiant Stars Beautiful Beatrix Lars Sjögren
2. Ex, CK Skjaergaardens Copy My Attitude Elise von Holten
3. Ex  Teamaides Päls Pralinen Robin Neumann
4. Ex Blå Rosens Love Is All Around Elisabeth Andersson
     
Championklass    
1. Ex, CK La Dolce Lunas Supershine Me Elise von Holten
2. Ex, CK Leodal's Belize  Angelica Klavbäck
3. Ex, CK Lejonvindens Smaragd to Teddybear Angelica Klavbäck
     
Veteranklass    
1. Ex, Bir-veteran Altonastigens Elanor Per Hall
2. Ex Lejonlyckans Sunny Tingeling Jenny Young
3. VG Zir Ozzy's Mississippi Queen Catrine Undebeck
     
Bästa uppfödarklass Knockando's Kennel Ruth Lintonsson
     
Bästa tik    
1. CERT, BIM La Dolce Lunas Dream Pearl For Me Elise von Holten
2. La Dolce Lunas Supershine-Me Elise von Holten
3. R-cert Radiant Stars Beautiful Beatrix Lars Sjögren
4.  Leodal's Belize Angelica Klavbäck
     
Barn med hund vinnare Nicole Persson med Warg  

  
  
  
 
  
 

 

 

   
   
 

 

 

 

Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »