Välkommen till Svenska leonbergerklubben

 START  KLUBBINFO  UPPFöDNING  MEDLEM  LEONBERGER  HÄLSA  MENTALITET  UTSTÄLLNING  WORKING LEOS  LÄNKAR  

 

Resultat rasspecial
  Varberg 2014-07-13

Domare: Guido Perosini
Antal anmälda: 74

 
BIM & BIR

 
Bästa veteran                                       Bästa Uppfödargrupp


BIS-valp

 

Valpklass 4-6 mån Tikar  
1. HP Kausholm's Long Awaited Destiny Pia Ferrol
2. HP Dragongårdens Heavenly Dream Jessika Junehall
3. HP Skjaergaardens 4 Your Eyes Only 007 Elise von Holten
4. Amaleon's d'Aramis Annie Broberg Savage
Valpklass 6-9 mån Hanar  
1.  Skjaergaardens Mstar Troisgrois Astri Aannestad
2.  Knockandos Xo Meukow Gold Panther Ruth Lintonsson
Valpklass 6-9 mån Tikar  
1. HP Skjaergaardens M Star Norma Nina Lillelien
2. Knockando's Xo de Luze Fine Susanne Lindblom
3. Kustskärans Born to Be a Princess Tony Ekman
4. Vallonbydens Dream Come True Catrin Eriksson & Monica Sjöberg
BIS-valp Skjaergaardens M Star Norma Nina Lillelien
  HANAR  
Juniorklass    
1. Ex, CK Rua Soleil Special for Skjaergaardens Nina Lillelien
2. Ex, CK Lejonlyckans Happy Fabulous Guy Anneli Leijon
3. Vg Endless Edens the Best of My Love Annette Berntsson
4. Vg Altonastigens Safir Jennifer Johansson
     
Unghundsklass    
1. Ex, CK Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
2. Ex, CK Knockando's Waikato Quincyson Ruth Lintonsson
     
Öppenklass    
1. Ex, CK Forest Skipper's Don Fortuna Eava Vetsman
2. Ex Zapparal's the Vermonster Catrin Eriksson & Monica Sjöberg
3. Vg Altonastigens Sommardagg Lars-Gösta Johansson
4. Vg Laquettas Dole Anna Svensson
     
Championklass    
1. Ex, CK Cool Comeby Nasch Vom Vietingshof Gaby Drescher
2. Ex, CK Duvasgårdens True Trophy Randi Breivik
3. Ex, CK Endless Edens Rain Annette Berntsson
4. Ex, CK Vallonbygdens Crazy In Beer Catrin Eriksson & Monica Sjöberg
     
Veteranklass    
1. Ex,CK Kwenobe Balfen Shiku Petra Junehall
2. Ex, CK Knockando's Lord Nelson Björn Tinglöf
3. Ex Brandon Vom Löwengarten Klaus & Marion Becker
  TIKAR  
Juniorklass    
1. Ex, CK Fablernas Spökar Hos Randau Helene Randau
2. Ex, CK Aldibara's Passion Fruti By Ba-Ma Yvonne Fossum
3. Vg Millijor's Royal Ester Lillemor Johansson
4. Vg Aldibara's Lettuce By Ba-Ma Christina Johnsen
     
Öppenklass    
1. Ex, CK Knockando's Qmp Quinta Red Kristina Truedsson
2. Vg Bumbi-Bear Johanna Martinsson
3. Vg Skjaergaardens Copy My Attitude Elise von Holten
4. Vg Altonastigens Sommarskrud Marina Björnbrink
     
Championklass    
1. Ex, CK Duvasgårdens Tovas Toulouse  Margareta Mix & Märta Brandts 
2. Ex, CK La Dolce Luna's Dream Pearl For Me  Elise von Holten
3. Ex, CK  La Dolce Luna's Mega Harmony-Me  Agneta Eriksson 
4. Ex, CK  Skjaergaardens Can't Buy Me Love  Pia & Bente Ferrold 
     
BIR Duvasgårdens Tovas Toulouse Margareta Mix & Märta Brandts
Btkl 2 La Dolce Luna's Dream Pearl for Me Elise von Holten
Btkl 3 La Dolce Luna's Mega Harmony-Me Agneta Eriksson
Btkl 4, CERT Knockando's Qmp Quinta Red Kristina Truedsson
opl. med R-cert Skjaergaardens Can't Buy Me Love Pia & Bente Ferrold
     
BIM, CERT, Championat Cool Comeby Nash vom Vietingshof Gaby Drescher
Bhkl 2, R-cert Namupalan Bling Smack Chap Jessika Junehall
Bhkl 3 Forest Skipper's Don Fortuna Eava Vetsman
Bhkl 4, Bästa veteran Kwenobe Balfen Shiku Petra Junehall
     
Bästa uppfödargrupp La Dolce Lunas Kennel Elise von Holten
     

 

Meny pil

tom tom tom
  Svenska Leonbergerklubben
Kontakta SLBK »

Medlemsbutik »
Bli medlem »

För uppfödare Avel
Avel »
Valphänvisning »
Hanhundslistan »
För besökare
Hitta valp »
Leonberger info »
Lokalombud »